clear

تورهای ویژه بهار 99

تور ییلاق ماسال

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 455,000 تومان
تاریخ حرکت: 22 خرداد 1399
بازدید: 7312

جاذبه های مورد بازدید:

 پیاده روی گلگشت در ییلاق ماسال و اولسبلنگاه، دیدن پدیده زیبای اقیانوس ابر (در صورت تشکیل)، تجربه شب مانی در کلبه های چوبی جنگلی و خنکای ییلاقی، دور همنشینی و برپایی آتش و  ...

 

چرا سفر به این مکان دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • جاده آغوش سبز و پر مهرش را برایتان می گشاید. جاده ای که بعد از پیچ و خم هایی دلبرانه، شما را به رویایی می برد که این بار در ارتفاع های ماسال به واقعیت تبدیل شده است. مقصد اُلَسَبِلَنگاه است؛ ییلاقی تماشایی در ارتفاعات ماسال، بهشتی که تماشای ابرها بر بلندای آن ارمغان طبیعت است.
  • روستای اولسبلنگاه برای همنشینی اش با ابرها معروف شده است. اینجا که هستید ابرها شما را در آغوش می گیرند و به میزبانی تان می آیند.
  • اولسبلنگاه، روستایی بر فراز شهر ماسال در غرب گیلان است، جایی که مردم ماسال آن را برای ییلاق خود انتخاب کرده اند و هر بهار و تابستان کوچ خود را از شهر، به اینجا می آورند.
  • این روستای دلنشین نامش را از زبان تالشی گرفته است که خود از دو واژه اولسا و بلنگاه تشکیل شده و در این زبان به معنی جایگاه بلندی است که بر روی آن درخت ممرز می روید.
  • لذت نوشیدن چای و کباب ذغالی در هوای پاک کوهستان، کلبه های چوبی و سبک زندگی روستایی آرامش را مهمان روح و جانتان می کند.
  • صبح خیلی زود اگر بخت با شما یار باشد، دریا را این بار در آسمان می بینید. در اولسبلنگاه به جهت ارتفاع زیاد این روستا از سطح دریا، صبح خیلی زود ممکن است بالاتر از ابرها قرار بگیرید تا فرشی از ابرها زیر پای‌تان پهن شود.
  • برای ما زندگی در روستا، تجربه همزیستی با حیوانات اهلی، بیدارشدن با صدای پرندگان و چشم انداز سبز مراتع و درختان، خوردن غذاهای محلی و تازه و گرم شدن با هیزم، بیشتر به رویایی می ماند که در فیلم ها دیده ایم و در کتاب ها خوانده ایم. ییلاق اولسبلنگاه، از ییلاق هایی‌ست که می توان این فضای روستایی را به خوبی در آن تجربه کرد و تجربه خالص و نابی از بوم گردی داشت.
  • فرصت تماشای جلوه های رویایی طبیعت و بهشتی که همین نزدیکی است را از دست ندهید...

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور دو روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح پنجشنبه بیست و دوم خرداد و بازگشت ساعت بیست و سه جمعه بیست و سوم خرداد
تاریخ برگشت 1399-03-23
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت یک شب اقامت در کلبه جنگلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی دو وعده صبحانه، یک وعده نهار، یک وعده شام، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر

روز اول:

حرکت ساعت 5 صبح از کرج، حرکت به سمت ارتفاعات ماسال، استفاده از ماشین محلی ،رسیدن به ییلاق زیبا و سحرانگیز اولاسبلنگاه ، استقرار در محل اقامت، زمان آزاد جهت گشت در طبیعت و ارتفاعات بی نظیر منطقه، صرف شام محلی و تجربه اقامت در کلبه های چوبی و تجربه خنکای ییلاق.

روز دوم:

صرف صبحانه، پیاده روی در طبیعت منحصر به فرد منطقه و بازدید از ییلاق سوئه چوله و ییلاق بی نظیر خندیل پشت (حدود یک ساعت پیاده روی گلگشت)، جمع آوری وسایل، صرف نهار، بازگشت، خرید سوغات در فومن و برگشت به کرج .
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، کیسه خواب و زیرانداز، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی،آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین بین 5 الی 6 ساعت (با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- بهترین فصل اجرا: بهار و تابستان
3- با توجه به پیاده روی ها روزانه لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4- اقامت در کلبه های جنگلی به صورت گروهی می باشد. لازم به ذکر است خانه های روستایی دارای حداقل امکانات بوده و دارای یک سرویس بهداشتی و حمام می باشد. گردشگران باید جهت خواب، کیسه خواب به همراه داشته باشند.
5-این کلبه ها برق شهری ندارند. لذا همراه داشتن پاور بانک به همسفران عزیز توصیه می گردد.
6- همراه داشتن لباس گرم (در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی) به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
7- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید