clear

تورهای طبیعتگردی بهار 99

تور جنگل ابر

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 430,000 تومان
تاریخ حرکت: 25 ارديبهشت 1399
بازدید: 5643

جاذبه های مورد بازدید:

 جنگل پیمایی در جنگل زیبای ابر و بازدید از روستای ابر و مناظری زیبا و دیدنی، آبشار مجن، بازدید از مقبره شیخ ابوالحسن خراقانی و بایزید بسطامی و ...

 

چرا این سفر جذاب و دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • ابر برایمان تداعی کننده‌ی باران و صد البته آسمان است. جنگلی را تصور کنید که در آن ابرها آزادانه در حال رفت و آمد هستند. در اینجا اغلب شاهد پوششی اقیانوسی هستیم که کل جنگل را فرا گرفته است.
  • جنگل ابر شاهرود یکی از معروف ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی ایران به شمار می رود و برای اقیانوسی از ابر که در زمان های مختلف سال، آن را در بر می گیرد، شهرت زیادی پیدا کرده است.
  • اینجا جایی است که زمین و آسمان به هم می رسند؛ ابرها درختان را در آغوش می کشند و گاه به نظر می رسد زمین بر بال های آسمان سوار شده است.
  • این جنگل با ۳۵ هزار هکتار وسعت، قسمتی از جنگل‌های باستانی هیرکانی محسوب‌ می‌شود. ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن درجه حرارت در فصل گرما و وجود چشمه‌سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع از شاخصه‌های این جنگل است. همچنین گونه های گیاهی و جانوری بسیار متنوع و نادری در این جنگل دیده می شوند.
  • به دلیل اهمیت بالای طبیعی جنگل ابر، این اثر به عنوان صد و چهاردهمین اثر طبیعی در تاریخ 20 بهمن 1389 توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفته است.
  • زیبایی های بی حد و حصر جنگل ابر، فرصتی برای فکر کردن و گرفتن تصمیم به شما نمی دهد. با دیدن تصاویر این مکان خارق العاده بدون شک راهی جاده خواهید شد.
  • فضای عرفانی و خاص آرامگاه های عارفان بزرگ ایران شیخ ابوالحسن خرقانی و بایزید بسطامی را تجربه خواهید کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور دو روزه
تاریخ و ساعت حرکت حرکت ساعت چهار صبح روز پنجشنبه بیست و پنجم اردیبهشت و بازگشت ساعت بیست و سه جمعه بیست و ششم اردیبهشت
تاریخ برگشت 1398-02-26
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت یک شب اقامت در خانه محلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی و مینی بوس محلی
وعده های غذایی دو وعده صبحانه، دو وعده نهار، یک وعده شام، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر
روز اول:
ساعت 4 صبح به سمت استان سمنان حرکت می کنیم و صبحانه رو در یکی از خانه های محلی گرمسار نوش جان می کنیم. به راهمان ادامه می دهیم تا به بسطام برسیم و مجموعه تاریخی بایزید بسطامی را بازدید کنیم و سپس به روستای ابر می رویم. پس از صرف ناهار و کمی استراخت به سمت جنگل حرکت می کنیم، مناظر زیبا را بازدید کرده و در طبیعت بکر پیاده روی خواهیم داشت. شب دور آتش شب نشینی خواهیم داشت و پس از صرف شام در خانه محلی به خواب می رویم.


روز دوم:
بعد از صرف صبحانه و استراحت کامل به گشت و گذار در روستا و کوچه باغ ها می پردازیم. پس از صرف نهار به سمت  مقبره شیخ ابوالحسن خرقانی حرکت می کنیم و بعد از بازدید از خرقان به سمت ماسوله کویر "مجن" رفته تا از آبشار زیبای آن بازدید داشته باشیم و سپس به سمت تهران و کرج حرکت می کنیم.
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، کیسه خواب و زیرانداز، ملحفه، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 7 ساعت (با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- با توجه به پیاده روی ها روزانه لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- اقامت در خانه های محلی به صورت گروهی بوده و سرویس رختخواب برای همه موجود است. ( برای بانوان اتاق مجزا وجود دارد)
4- در این برنامه پیاده روی ها سبک می باشد و باتوجه به توانایی همسفرها و در صورت داشتن زمان امکان پیاده روی بیشتر فراهم می شود.
5- همراه داشتن ملحفه و لباس گرم (در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی) به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- همه ی وعده های غذایی بر عهده تور می باشد.
7- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید