clear

تور تپه های رنگین کمانی اشتهارد- زمستان 98

تپه های رنگین کمانی اشتهارد

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 95,000 تومان
تاریخ حرکت: 06 دی 1398
بازدید: 4596

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از بنای تاریخی سه گنبدان، پیاده روی در میان گنبدهای رنگین کمانی و نمکی اشتهارد و بازدید از دخمه ها و جویبارهای نمکی و کویری و ...

 

چرا سفر به منطقه دیدنی و خاص را پیشنهاد می کنیم؟

  • در حاشیه نقطه مرکزی این کویر گنبدهای نمکی زیبایی وجود دارد که به تپه‌های رنگی اشتهارد شهرت یافته‌اند. تپه‌ها از رنگ‌های متنوعی تشکیل شده‌اند و این گونه‌‌ رنگ‌ها زیبای منحصر به فردی به مجموع آنها بخشیده است.
  • این مناظر آنقدر نادر و عجیب‌ اند که گاهی ما تصور می‌کنیم در حال دیدن منظره ای از یک سیاره دیگر هستیم. وجود رنگ هایی همچون قرمز، زرد، سفید و نارنجی چشم های انسان خیره می کند. رنگی بودن این تپه‌ها به خاطر ذرات فلز و سایر عناصر موجود خاک است که طی هزاران سال گذشته برروی هم انباشته شده‌اند.
  • قندیل های نمکی زیبا در این غار مناظر طبیعی را خلق کرده که دیدن آن خالی از لطف نیست.
  • پرسه زدن در دل این کوه‌های زیبا پرهیجان است چرا که نوع بافت آنها به شکلی است که شما با تصاویر عجیب تر و زیباتری رو به رو خواهید شد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت جمعه ششم دی ماه ساعت شش صبح و بازگشت ساعت نوزده عصر
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس شهری
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
صبح حرکت کرده و به سمت اشتهارد می رویم. پس از صرف صبحانه از بنای تاریخی سه گنبدان بازدید می کنیم و به سمت تپه های رنگین کمانی پیاده روی را آغاز کرده و از مناظر زیبای آن لذت می بریم .ناهار را نوش جان کرده  بعد از کمی استراحت  وبازدید از غار نمکی به سمت ماشین رفته و سوار اتوبوس شده و به سمت کرج حرکت می کنیم .
وسایل مورد نیاز تهیه یک وعده نهار سبک، کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، بادگیر،کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، کلاه و عینک آفتابی، هدلامپ (اختیاری)، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی.
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود یک الی یک ساعت و نیم می باشد.
2-  فصل اجرا : پاییز و زمستان.
3-  مجموع پیاده روی ها حدود یک الی دو ساعت در مسیری دارای پستی و بلندی کم خواهد بود و افراد با توانایی عادی ( بدون  داشتن کمر درد یا پادرد) به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
5- همراه داشتن لباس مناسب فصل و یک وعده نهار سبک به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- همراه داشتن هدلامپ یا چراغ قوه برای بازدید از غار نمکی به همسفران توصیه می گردد.
7- همراه داشتن کلاه و عینک آفتابی به همسفران توصیه می گردد.
8- بهترین فصل اجرای این مسیر بهار، پاییز و زمستان می باشد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید