clear

تورهای طبیعتگردی پاییز 99

دریاچه لاکان

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 165,000 تومان
تاریخ حرکت: 11 مهر 1399
بازدید: 8979

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از دریاچه سد سقالکسار، قدم زدن در منطقه جنگلی لاکان، بازدید از مرداب گمشده در دل جنگل و ..

 

چرا تماشای این دریاچه زیبا و بکر را پیشنهاد می کنیم؟

  • گیلان، استانی با دریاچه های فراوان است. یکی از زیباترین دریاچه های این استان دریاچه لاکان است. مساحت دریاچه ۱۵ هکتار است و ارتفاع این دریاچه نسبت به دریای خزر فقط ۶۴ متر است. اطراف این دریاچه زیبا را جنگل های فراوان فرا گرفته است و درختان جنگل اطراف این دریاچه در فصول مختلف زیبایی دریاچه را چندین برابر می کند.
  • سقالکسار ، نام روستایی بکر و دست نخورده در جنوب رشت با مردمانی خونگرم و مهمان نواز است. اینجا خبری از دود و ترافیک و زندگی شهری نیست ، همه آنچه که در این منطقه دیده می شود ، سادگی و طعم خالص زندگی است.
  • نام دیگر این دریاچه ، دریاچه سقالکسار می باشد که به‌معنای محل آب خوردن پرندگان است. در گذشته پرندگانی مانند لک و سار به این روستا می‌آمدند و از چشمه‌ موجود در آن آب می‌خوردند به همین خاطر این روستا سقالکسار نامیده شده است.
  • یکی دیگر از جاذبه های خیره کننده این سد وجود ویلایی است که در وسط سد ساخته شده است و در فصول مختلف سال و با توجه به میزان بارش این ویلا در آب فرو می رود و گاهی تا سقف در زیر آب می رود. البته این ویلا نمادین است و قابل سکونت نمی باشد.
  • انعکاس تصویر درختان نارنجی و زرد در فصل پاییز و همچنین سبز شدن شان در فصل بهار و اطراف دریاچه سقالکسار باعث شده است که بهترین فصل رفتن به دریاچه سقالکسار فصل بهار و تابستان و پاییز باشد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح جمعه یازدهم مهر ماه و بازگشت ساعت بیست و سه شب
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه ( به صورت پک ) - پذیرایی میان وعده ( تهیه نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
صبح حرکت به سمت گیلان، بازید از دریاچه لاکان، جنگل پیمایی و بازدید از مرداب گمشده در دل جنگل، صرف نهار در طبیعت و بازگشت به سمت کرج.
وسایل مورد نیاز
یک وعده نهار سبک، کارت شناسایی ، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، پانچو یا بارانی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف،زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 3/5 الی 4 ساعت می باشد.
2- پیاده روی حدود 1 ساعت می باشد و تا دریاچه سد سقالکسار با ماشین می روید. پیاده روی داخل جنگل برای لذت از طبیعت و به صورت گلگشت می باشد. مسیر صاف و هموار و بدون پستی و بلندی زیاد است.
3- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4- این تور درجه سختی آنچنانی ندارد و افراد با توانایی جسمانی معمولی، به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
5- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید