clear

تورهای طبیعتگردی زمستان 98

تور پرنده نگری تالاب بوجاق

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 120,000 تومان
تاریخ حرکت: 13 دی 1398
بازدید: 3130

جاذبه های مورد بازدید:

 پارک ملی بوجاق و چمنزار وسیع و رودخانه سپیدرود ، تماشای انواع پرندگان زیبای تالابی مانند اردک های نوک پهن، سرحنایی و سبز، غاز خاکستری، فلامینگو ، پلیکان، قو، اسب های وحشی و ...

 

چرا این سفر  و تماشای پرندگانی دیدنی را به شما پیشنهاد می کنیم؟

  • در یک روز سرد زمستانی و در هوایی آفتابی راهی شمال ایران زمین می شویم تا به تماشای پرندگان مهاجر و بومی گیلان بنشینیم.
  • پارك ملی بوجاق كه لاگون كیاشهر را به عنوان تالاب بین المللی به مجامع جهانی معرفی نموده است و دلتای رودخانه سفیدرود را در خود جای داده است یكی از زیستگاههای مهم پرندگان و آبزیان می باشد.
  • تالاب بوجاق به علت اهمیت زیستگاهی به ویژه برای پرندگان مهاجر آبزی در سال 1354 بخشی از آن به وسعت 500 هکتار به عنوان « لاگون کیاشهر »در فهرست تالاب های کنوانسیون رامسر به ثبت رسید.
  • از گونه های مهم پرندگان پارك ملی بوجاق غاز خاكستری ، عروس غاز ، فلامینگو ، پلیكان ، آوست چوب پا ، باكلان ، انواع حواصیل ، اكراس ، كله سبز ، خوتكا ، اردك ارده ای ، كفچه نوك ، آنقوت ، تنجه ، نوك پهن ، كشیم ، قو ، طاووسك ، بحری ، لیل ، سنقر تالابی ، خروس كولی ، چنگر ، آبچلیك ، گیلانشاه ، كاكایی ،اردك سرحنایی و گیلار.
  • پارک ملی بوجاق برای اولین بار در سال ۱۳۷۷ با عنوان منطقه شکار ممنوع در حفاظت قرار گرفت و در حال حاضر با مصوبه‌ای در سال ۸۱ به مجموعه پارک های ملی کشور پیوسته است.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح روز جمعه سیزدهم دی ماه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر صبح زود به سمت به شهر کیاشهر حرکت کرده و در مسیر صبحانه نوش جان می کنیم ، پس از ادامه مسیر، با استفاده از نیسان وارد منطقه حفاظت شده می شویم و شروع به پیاده روی در چمنزار و دیدن حیات وحش منطقه می کنیم. مشغول تماشای انواع پرندگان کنار آبزی می شویم و هنگام ظهر ناهار را در طبیعت نوش جان کرده و به سمت کرج و تهران بازمی گردیم.
وسایل مورد نیاز

تهیه یک وعده نهار، لباس گرم و لباس همرنگ طبیعت (طوسی، سبزلجنی و یا خاکی باشد ) کفش مناسب این برنامه چکمه ساق دار لاستیکی جهت پیاده روی در مسیر که تالابی و بعضا مملو از گل و لای است، میباشد، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، دوربین دوچشمی، مداد و دفترچه یادداشت، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی.

سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- با توجه به پیاده روی حدودا دو ساعته لباس و کفش مناسب این برنامه را همراه داشته باشید.
2- تهیه وعده ناهار بر عهده گردشگران می باشد.
3- همراه داشتن لباس گرم و پانچو به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
4- همراه داشتن چکمه لاستیکی ساقدار الزامی بوده و دوربین دو چشمی برای لذت بیشتر از این برنامه توصیه می شود.
5- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید. 
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید