clear

تورهای طبیعتگردی - بهار 99

تور دریاچه گهر (کمپینگ)

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 725,000 تومان
تاریخ حرکت: 27 خرداد 1399
بازدید: 5850

جاذبه های مورد بازدید:

پیاده روی و کوهپیمایی در دامنه های اشترانکوه، دیدار از دریاچه کوهستانی و نیلی رنگ گهر، گذراندن 2 شب اقامت (کمپینگ) در چادر کنار دریاچه، شب نشینی دور آتش در خنکای گهر و ...

 

چرا سفر به این دریاچه جذاب و دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • خطه کوهستانی لرستان از زیباترین استان های کشورمان است که جاذبه های طبیعی بی نظیری را در خود جای داده و هر ساله بسیاری، در جستجوی آرامش و طبیعت ناب و بکر به این خطه تماشایی سفر می کنند.
  • یکی از دیدنی‌ترین جاذبه های این استان دریاچه آب شیرین و دائمی گهر است که در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دورود قرار گرفته و محصور در میان کوه های سر به فلک کشیده اشترانکوه در ارتفاع ۲۳۵۰ متری از مسافران دلبری می کند.
  • دریاچه گهر ملقب به نگین زاگرس , دریاچه ای کوهستانی در منطقه حفاظت شده اشترانکوه دورود می باشد که علت نامیدن این دریاچه به نام «نگین اشترانکوه» شده است. گهر سالانه میزبان حدود 70٬000 گردشگر می باشد.
  • محوطه دریاچه گهر پوشیده از درختان بلوط، بید، بادام، پسته وحشی، گلابی وحشی، چنار، نارون، بلوط مازو، گردو، انجیر، زبان گنجشک، سیب، زالزالک، ارژن، کنار کهور، انار، گز، و موی وحشی می باشد که با تلفیق گل های لاله واژگون، شقایق، زنبقو لاله وحشی تاج خروسی و اختر منظره ای بی نظیری را ایجاد می کند.
  • جالب است بدانید گهر در گویش محلی به معنای آب جمع شده در گودی است که عمق زیادی دارد و ساکن به نظر می رسد.
  • یکی از تفریح هایی که در دریاچه گهر طرفداران زیادی دارد ماهی گیری به ویژه صید ماهی قزل آلا است. البته باید بدانید صید ماهی تنها به وسیله تک قلاب و تنها با همراه داشتن مجوز و پروانه صید از واحد محیط زیست مستقر در غرب دریاچه امکان پذیر است. ماهی گیری تا اواسط خرداد ممنوع است و از این زمان تا اواخر تابستان می توانید برای ماهی گیری به دریاچه گهر سفر کنید.
  • دریاچه گهر، یکی از جاذبه های محبوب گردشگری طبیعی است و گفته می شود سالانه هزاران نفر از این مقصد زیبا دیدن می کنند. این موضوع موجب فرسایش شدید خاک و نابودی تدریجی جنگل های اطراف دریاچه و پوشش گیاهی آن شده است. به همین دلیل مدیریت دریاچه و اداره محیط زیست استان لرستان از گردشگران درخواست دارد تا از بوته کنی، قطع درختان، شکستن شاخه های آن، چیدن گل ها و ایجاد معابر جدید خودداری کنند.
  • بهترین زمان بازدید از دریاچه گهر اواخر فصل بهار تا اواسط تابستان است؛ اما باید بدانید که شب های دریاچه‌ سرد می شود. اواخر اردیبهشت تا پایان خرداد تمام مسیر پوشیده از شقایق های رنگی و لاله های واژگون است و بهشتی زمینی پیش پای مسافران گسترده می شود.
  • برای عاشقان طبیعت و کوهنوردی، دریاچه کریستالی و فرح‌بخش گهر را انتخاب کرده ایم و دل به زلال آب می زنیم تا از خنکا و چشم انداز بی نظیر طبیعت دریاچه نهایت لذت را ببریم. ما را در این سفر جذاب همراهی کنید...

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه سه

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی سه

این تورها جزء سنگین ترین تورهای طبیعت گردی البرزمن می باشد . در این تورها ممکن است روزانه بیش از 7 ساعت پیاده روی داشته باشیم و در طول این پیاده روی ها ممکن است شرایط سخت و هیجان انگیزی مانند : استقرار در طبیعت ، پیاده روی های سنگین به همراه حمل کوله و وسایل شخصی کمپ، صعود و فرود از شیب های نسبتا سنگین، غارنوردی های حرفه ای و ... را نیز تجربه کنید. لذا در این تورها به همراه داشتن تجهزات حرفه ای شامل : کفش کوهنوردی، کوله پشتی حرفه ای، چادر و کیسه خواب و سایر لوازم طبیعت گردی جزء الزامات می باشد.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور سه و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت سه شنبه بیست و هفتم خرداد ساعت بیست و دو و بازگشت جمعه سی خرداد ساعت بیست و سه
تاریخ برگشت 1399-03-30
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت اقامت دو شب به صورت کمپینگ (چادر) در طبیعت
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی سه وعده صبحانه - دو وعده نهار - دو وعده شام - پذیرایی میان وعده ( وعده نهار روز اول بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
شب حرکت
حرکت ساعت 22 شب از کرج به سمت دورود، استراحت شبانه در ماشین
روز اول
رسیدن به شهر دورود و صرف صبحانه، گذاشتن کوله های سنگین روی قاطرها و شروع پیاده روی، توقف کنار چشمه خرم، صرف ناهار در طبیعت و رسیدن به کنار دریاچه قبل از غروب آفتاب، برپا کردن کمپ و استراحت و ...
روز دوم
گشت اطراف دریاچه و آب تنی و لذت بردن از طبیعت
روز سوم
بعد از صرف صبحانه جمع کردن وسایل و شروع پیاده روی به سمت چشمه خرم و حرکت به سمت تهران و کرج
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، یک وعده نهار سبک، لباس گرم، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، کیسه خواب و زیرانداز کیسه خواب، چادر، ظروف شخصی (بشقاب و قاشق)، دمپایی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 7 ساعت ( با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- بهترین فصل اجرا: بهار و تابستان
3- پیاده روی (بسته به سرعت حرکت افراد) حدود ۸ ساعت می باشد.
4- با توجه به پیاده روی های روزانه لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
5- این برنامه جزو تورهای با درجه سختی بالا می باشد و گردشگران می بایست از توانایی جسمانی خوبی برخوردار باشند. ( بدون مشکل کمر درد یا پادرد)
6- بیشتر مسیر دارای شیب ملایم هست ولی مقداری شیب تند هم در مسیر پیمایش وجود دارد.
7- اقامت به صورت کمپینگ ( چادر) در طبیعت می باشد.
8- همراه داشتن لباس گرم (در صورت احتمال بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی) به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
9- حمل بارهای سنگین توسط چهارپایان انجام می گیرد.
10- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید