clear

تورهای طبیعت گردی - بهار 98

ییلاق سوباتان

نوع تور: تورهای طبیعتگردی
قیمت: 845,000 تومان
تاریخ حرکت: 14 خرداد 1399
بازدید: 5413

جاذبه های مورد بازدید:

تجربه پیاده روی در ارتفاعات تالش و میان دشت ها و مراتع و گازارهای وحشی تا رسیدن به روستای ییلاقی سوباتان، دامنه های روستای سوباتان، ارتفاعات جنگل لیسار و بلندای دره ساری داش، آبشار ورازان و ...

 

چرا سفر به این مکان دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • ییلاق سوباتان از سرسبزترین و زیباترین ییلاق های کشور است که در ۲۲ کیلومتری شهر لیسار از توابع تالش و در ۳۶ کیلومتری شمال غرب تالش  قرار دارد.
  • سوباتان را بهشت خرداد ایران می خوانند. گویی این منطقه خوش آب و هوا و فوق العاده زیبا، تابلوی نقاشی به وسعت چند هکتار هست که افراد روی آن قدم می زنند.
  • چشمه های گوارا و خنک، هوای پاک و مطبوع، چمنزارها و جنگل های انبوه این منطقه آن را به یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن بهار و تابستان تبدیل کرده است.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور سه روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت 4 صبح روز چهاردهم خرداد و بازگشت ساعت 23 شب شانزدهم خرداد
تاریخ برگشت 1399-03-16
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت دو شب اقامت در خانه محلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی سه وعده صبحانه - سه وعده نهار - یک وعده شام
برنامه سفر

روز اول:

ساعت  4 صبح به سمت تالش حرکت می کنیم، در مسیر صبحانه  و ناهار را صرف کرده و به سمت ییلاق سوباتان مسیر را ادامه میدهیم. حدود 2 ساعت استفاده از ماشین محلی را داریم تا به ییلاق سوباتان برسیم و به گشت در ییلاق پرداخته و پس از صرف شام استراحت می کنیم.

روز دوم:

بعد از صرف صبحانه برای بازدید از به سمت آبشار ورزان می رویم و سپس از دره زیبای ساری داش بازدید می کنیم و سپس به اقامتگاه بر می گردیم ناهار را صرف کرده و بعد از استراحت به پیاده روی در ییلاق می پردازیم و شب کنار آتش به شب نشینی می پردازیم.

روز سوم:

بعد از صرف صبحانه سوار نیسان می شویم و حدود 2 ساعت نیسان سواری خواهیم داشت تا به اتوبوس برسیم و سپس به سمت کرج حرکت خواهیم کرد.


وسایل مورد نیاز  کارت شناسایی، کیسه خواب، لباس مناسب فصل و گرم، پانچو یا بارانی، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی، پاوربانک، دوربین، بشقاب و قاشق شخصی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 8 ساعت (با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- بهترین فصل اجرا: نیمه اردیبهشت تا نیمه تیرماه
3- در مسیر رفت و بازگشت حدود 2 ساعت نیسان سواری هیجان انگیز در مسیرهای ییلاقی و جنگلی خواهیم داشت.
4- با توجه به پیاده روی های روزانه لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
5- اقامت در خانه محلی به صورت گروهی می باشد. لازم به ذکر است خانه های روستایی دارای حداقل امکانات بوده، سیستم گرمایشی آن به صورت بخاری های نفتی و هیزمی بوده، نهایتا دارای یک سرویس بهداشتی و حمام می باشد. گردشگران باید جهت خواب، کیسه خواب به همراه داشته باشند.
6-این کلبه ها برق شهری ندارند. لذا همراه داشتن پاور بانک به همسفران عزیز توصیه می گردد.
7- همراه داشتن لباس گرم (در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی) به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
8-و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید