clear

تورهای ویژه عکاسی تابستان 97

تور ویژه عکاسی ییلاق متش

نوع تور: تورهای عکاسی
قیمت: 75,000 تومان
تاریخ حرکت: 21 تیر 1397
بازدید: 2632

جاذبه های مورد بازدید:

ساحل زیبای گیسوم، مناظر جاده اسالم به خلخال، پیاده روی در ییلاق متش، عکاسی از طبیعتی بکر و دیدنی و ...

 

چرا سفر به این مکان دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • انگار به سرزمین رویاها آمده‌اید! ابرهای سفید نزدیک زمین آمده‌اند، گله‌های سفید گوسفند روی مراتع سبز بی‌حرکت مانده‌اند، جنگل انبوه راه باز کرده و جاده‌ای در انتهای پیچ مه‌آلود گم شده‌است. سفر در جاده اسالم به خلخال به قدم زدن در خواب‌های شیرین می‌ماند؛ جایی که طبیعت با تمام ابهتش مرز خیال و واقعیت را درهم می‌شکند و یکی از زیباترین و شگفت‌انگیزترین مناظر طبیعت ایران پیش چشم‌تان می‌آید.
  • در جاده اسالم به خلخال ییلاقات متعددی از جمله متش قرار دارند که دارای آب و هوای مطبوعی بوده که فقط 6 ماه از سال قابلیت سکنی دارد و بومی های منطقه در هوای گرم برای تابستان گذرانی از کلبه ها و خانه هایی که اکثرا بصورت چوبی و گلی ساخته شده اند، استفاده می نمایند.
  • یکی از ویژگی های منحصربفرد آب و هوای این منطقه، تشکیل پدیده ابر و مه است که باعث ایجاد هوای خنک حتی در ایام گرم سال می شود.
  • سفر به جنگلی بکر که برای جاده سقف ساخته است. چشم اندازهایی که تنها با پیاده شدن از ماشین و یک نفس عمیق در هوای سبک که گاهی بوی هیزم سوخته هم می دهد، باور خواهید کرد که آنچه می بینید رویایی واقعی است.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت پنجشنبه بیست و یک تیر ساعت بیست و دو شب
تاریخ برگشت 1397-04-22
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه (پک)، یک وعده نهار ( طبیعت)، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر

شب حرکت:

ساعت 21 شب به سمت استان گیلان و جاده اسالم به خلخال حرکت می کنیم. استراحت شبانه در اتوبوس خواهیم داشت تا طلوع خورشید را کنار ساحل زیبای گیسوم نظاره گر باشیم.

روز اول:

پس از صرف صبحانه در ساحل گیسوم به سمت جاده ی اسالم به خلخال حرکت می کنیم. به ییلاق متش می رسیم و سوار نیسان می شویم، از مناظر لذت می بریم، نهار را نوش جان می کنیم و بعد از عکاسی از مناظر زیبای طبیعت به سمت کرج باز می گردیم.

وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس مناسب فصل و گرم، پانچو یا بارانی، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی، پاوربانک، دوربین و سه پایه، سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 8 ساعت ( با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- بهترین فصل اجرا: بهار، تابستان و پاییز
3- در این تور همراه داشتن سه پایه عکاسی و لنز واید برای ثبت مناظر طبیعی توصیه می شود.
4- همراه داشتن لباس گرم (در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی) به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
5- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید