clear

تورهای همگانی زمستان 98

تور پرنده نگری تالاب میقان

نوع تور: تورهای تاریخی و فرهنگی
قیمت: 155,000 تومان
تاریخ حرکت: 02 اسفند 1398
بازدید: 3023

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از پرندگان مهاجر از جمله درنای خاکستری، پرندگان کنار آبزی و تالابی، بازدید از بازار تاریخی اراک، موزه حمام چهار فصل و ...

 

چرا سفر به این مکان زیبا را پیشنهاد می کنیم؟

  • این تالاب دارای ویژگی های بوم شناسی خاص است ، ازجمله اینکه سالانه تعداد زیادی از پرندگان مهاجر را در خود جای میدهد که درمیان آن ها بعضی از گونه های نادر و حمایت شده دیده می شود.
  • به علت جمعیت بالای درنای خاکستری در این تالاب نسبت به زیستگاه های دیگر کشور، این تالاب اهمیت بیشتری پیدا کرده است .
  • از بازار تاریخی و موزه مردم شناسی چهار فصل اراک با قدمت قاجاریه دیدن خواهم کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح جمعه دوم اسفند ماه و بازگشت ساعت بیست و سه شب
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه (پک) - یک وعده ناهار - پذیرایی میان وعده
برنامه سفر  صبح حرکت به سمت ساوه، رسیدن به روستای مبارک آباد، حدود نیم ساعت پیاده روی سبک از روستا تا برج پرنده نگری و نیزارهای اطراف تالاب، مشاهده پرندگان مهاجر از جمله درنای خاکستری، پرندگان کنار آبزی و تالابی، ظهر هنگام حرکت به سمت مرکز شهر اراک، صرف ناهار در رستوران سنتی ،  بازدید از بازار تاریخی اراک و موزه حمام چهار فصل، حرکت به سمت کرج .
وسایل مورد نیاز کارت شناسایی ، لباس مناسب فصل و گرم، کفش مناسب پیاده روی، دوربین دو چشمی و دوربین عکاسی، لباس هم رنگ طبیعت، کلاه، دستکش، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، پانچو یا بارانی، چکمه پلاستیکی، دفترچه یادداشت،فلاسک کوچک، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی.
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 4 ساعت ( با احتساب توقف ها)
2- هدف از اجرای این برنامه دیدن حیات وحش و پرنده های تالاب می باشد که با صبر، حوصله و دقت امکان پذیر می باشد.
3- با توجه به پیاده روی مسیر، لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4- همراه داشتن لباس مناسب فصل و لباس گرم، دستکش و چکمه پلاستیکی به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
5- همسفران در نظر داشته باشند پوشش در زمان بازدید پرندگان همرنگ طبیعت مثل طوسی، سبزلجنی و یا خاکی باشد.
6- همراه داشتن دوربین دو چشمی برای لذت بیشتر از این سفر توصیه می شود.
7- در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی الزامی می باشد.
8- مجموع پیاده روی های رفت و برگشت حدود 1ساعت می باشد و افراد با توانایی عادی ( بدون مشکل کمر درد یا پادرد) می توانند در این برنامه شرکت کنند.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید