clear

تور شیراز- نوروز 99

تور شیراز، پایتخت شعر

نوع تور: تورهای تاریخی و فرهنگی
قیمت: 1,450,000 تومان
تاریخ حرکت: 07 فروردين 1399
بازدید: 6442

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از مجموعه وکیل، ارگ کریم خانی، باغ ارم شیراز، سعدیه و حافظیه، پاسارگاد و نقش رستم، تخت جمشید، مسجد نصیرالملک، دروازه قران و ...

 

چرا سفر به پایتخت شعر و عاشقی را پیشنهاد می کنیم؟

  • شیراز، یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای ایران، آنقدر جاذبه های تاریخی و طبیعی دارد که شاید هفته ها اقامت و گردش در آن باز هم کم باشد.
  • باغ ارم؛ باغی که نامش به عنوان یکی از نُه باغ ایرانی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و تلفیقی کم نظیر از تاریخ و طبیعت را پیش رویتان قرار می دهد. تنوع گیاهی در باغ ارم، بسیار بالاست و گیاهان بسیاری از اقصی نقاط جهان در آن به چشم می خورند.
  • آرامگاه سعدی؛ آرامشی از جنس بوستان و گلستان. با قدم گذاشتن به درون محوطه سعدیه، دنیایی از شعر و ادب پارسی با شما سخن می گوید و پندها و نصیحت های سعدی را برایتان بازگو می کند.
  • حافظیه؛ حالتان را خوب می کند! دل به هوای فرهنگ و ادب می سپاریم و راهی آرامگاه حافظ شویم تا به فالی خوش مهمان مان کند...اینجا یا غرق در دنیای شعر می شوید، تفاالی به دیوان حافظ می زنید، از شنیدن مشاعره ها لذت می برید و یا عاشق می شوید!!
  • آرامگاه حافظ؛ به فالی خوش مهمان تان کرده و حال دلتان را خوب می کند. اینجا یا غرق در دنیای شعر می شوید، تفالی به دیوان حافظ می زنید، از شنیدن مشاعره ها لذت می برید و یا عاشق می شوید!
  • یکی از بازارهای سنتی معروف ایرانی که در شهر شیراز قرار دارد، بازار وکیل است. بازار تاریخی وکیل از مهمترین بازارهای شیراز از گذشته تاکنون بوده و یادگاری زیبا از کریم خان زند می باشد. مسقطی، عرقیجات و بهار نارنج را به راحتی و با کیفیت عالی از این بازار تاریخی تهیه کنید.در این برنامه شانس بازدید از تخت جمشید، پاسارگاد، ارگ کریم خانی، نقش رستم و... را خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور چهار روز
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح هفتم فروردین و بازگشت ساعت بیست و سه دهم فروردین ماه
تاریخ برگشت 1399-01-10
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت سه شب اقامت در هتل سنتی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی چهار وعده صبحانه ، سه وعده ناهار ( یک وعده ناهار و وعده های شام به عهده مسافر میباشد )
شهرهای مورد بازدید مرودشت، شیراز
برنامه سفر

روز اول:

صبحانه : تور
ناهار : گردشگر
شام :  گردشگر
اقامت :  تور - هتل برنامه سفر در این روز : صبح ساعت 4 به سمت شیراز حرکت می کنیم. در مسیر چند توقف کوتاه جهت استفاده از سرویس بهداشتی خواهیم داشت، به شهر پاسارگاد رسیده، سپس از مجموعه تاریخی پاسارگاد دیدن خواهیم کرد ، به سمت هتل رفته اتاق ها رو تحویل می گیریم و استراحت می کنیم.

روز دوم:

صبحانه : البرزمن - هتل
ناهار : البرزمن
شام :  گردشگر
اقامت : تور- هتل برنامه سفر در این روز : بعد از صرف صبحانه  از مجموعه تخت جمشید و نقش رستم بازدید می کنیم و پس از صرف ناهار به سمت شیراز حرکت کرده از باغ ارم، مقبره سعدی و دروازه قران بازدید میکنیم، شب به هتل برگشته و استراحت میکنیم.

روز سوم:

صبحانه : البرزمن - هتل
ناهار : گردشگر
شام :  گردشگر
اقامت :تور- هتل برنامه سفر در این روز : بعد از صرف صبحانه به سمت شیراز حرکت میکنیم، پس از بازدید مسجد نصیر الملک و  ارگ کریمخانی،به تماشای حمام ،مسجد و بازار وکیل رفته و تایم آزاد جهت صرف ناهار خواهیم داشت . بعداز ظهر از شاهچراغ دیدن کرده ( در صورت داشتن وقت ) سپس به سمت حافظیه می رویم، شب به هتل (مرودشت) برگشته و استراحت می کنیم.

روز چهارم:

صبحانه :  البرزمن
ناهار : البرز من
شام :  -
اقامت : - برنامه سفر در این روز : صبح زود اتاق ها را تحویل داده،  صبحانه را صرف کرده ، به سمت کرج حرکت میکنیم.
وسایل مورد نیاز درنظر گرفتن دو وعده ناهار و وعده های شام ،کارت شناسایی(شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه ، بالشت گردنی و پتوی سفری، لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و سایر لوازم شخصی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 10 ساعت (با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- پیاده روی ها به صورت روزانه در حدود 1 تا 1/5 ساعت و به صورت شهرگردی بوده و افراد با توانایی عادی به راحتی می تواند در این برنامه شرکت کند.
3- همراه داشتن کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین الزامی) است.
4- یک وعده ناهار و وعده های شام بر عهده همسفران می باشد.
5-در مسیر رفت محل مناسبی برای تهیه ناهار وجود ندارد، بهتر است همسفران یک وعده غذایی سبک به همراه داشته باشند.
6- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید