clear

بازفت - بهار 98

بازفت - همراه با عشایر

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 790,000 تومان
تاریخ حرکت: 16 ارديبهشت 1399
بازدید: 3736

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از رودخانه بازفت (سرچشمه رود کارون)، مناظر زیبای گردنه چری و کوهستان زاگرس، پیاده روی در جنگل های انبوه بلوط، پل طبیعی و صخره های دیدنی خدا آفرین

 

چرا دوست دارم به این مکان پرهیجان و دیدنی سفر کنم؟

  • از پل خداآفرین کهیک پل طبیعی بر روی رودخانه بازفت است ، دیدن میکنیم.اهمیت این پل از آن جهت است که در طول هزاران سال به عنوان یکی از معبرهای مهم موچ عشایر چهارمحال و بختیاری استفاده می شود. وجود بافت و کوچ عشایر در فصل بهار، بازفت را به اکو موزه بزرگ کشور تبدیل کرده است.
  • گردنه چري را که يکي از مرتفع‌‌ترين گردنه هاي کشور است و با شکوهي وصف ‌ناشدني در دل زردکوه‌ سرافراز و پر برف منتظر حضور گردشگران و مسافران می باشد، تماشا میکنیم.
  • در این منطقه گیاهان در انبوهی از برف رشد می‌کنند و مناظر زیبایی را پدید می آورند. وجود چشمه ساران خنک و خروشان، رودخانه‌های نیمه جان اما همیشه روان بازفت ، رنگ‌های طبیعی بهار و کوچ عشایر و زندگی عشیره ای انسان‌های پاک منش ، این سرزمین را جذاب و دیدنی کرده است.
  • رودخانه بازفت؛ رودخانه ای در دل کوه های سر به فلک کشیده ... این رودخانه در منطقه بازفت شهرستان کوهرنگ واقع شده و از دامنه کوه‌های منار و گله سگا تورک و زردکوه بختیاری در120 کیلومتری شهرکرد سرچشمه می‌گیرد.
  • رودخانه دائمی بازفت با طول 95 کیلومتر، یکی از بکرترین و بدیع‌ترین امکانات گردشگری استان چهارمحال و بختیاری است. مسیر طولانی این رودخانه در مجاورت متراکم‌ترین و دست‌نخورده‌ترین محدوده‌های جنگلی با چشم‌اندازهای زیبا و چشم‌گیر، اهمیت تفرجگاهی بی‌نظیری دارد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید