clear

تورهای تاریخی و فرهنگی زمستان 98

تور ری گردی

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 125,000 تومان
تاریخ حرکت: 04 بهمن 1398
بازدید: 1913

جاذبه های مورد بازدید:

شنیدن روایت و داستان های ایالت افسانه ای راگا که روزگاری تهران روستای آن بوده، دیدن بقایای باروی ری، بازدید از برج طغرل یادگار دوران سلجوقی، مقبره تختی، بازدید از چشمه علی، کتیبه فتحعلی شاه قاجار و ...

 

چرا سفر به شهر ری را به شما پیشنهاد می کنیم؟

  • از شهر ری که یکی از نقاط باستانی و تاریخی ایران می باشد و دارای اماکن تاریخی و دیدنی بسیار زیبایی است دیدن میکنیم.
  • از بقایای باروی ری که در قسمت بالای چشمه علی با قدمت هزاران سال باقیست ، دیدن میکنیم.
  • از برج طغرل که یادگار دوران سلجوقی است و در واقع یک برج تقویمی می باشد، بازدید می کنیم.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت روز جمعه چهارم بهمن ماه ساعت هشت صبح
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس
وعده های غذایی یک وعده نهار، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر
شنیدن روایت و داستان های ایالت افسانه ای راگا که روزگاری تهران روستای آن بوده، بازدید از برج سلجوقی طغرل، مقبره تختی، بازدید از چشمه علی، کتیبه فتحعلی شاه قاجار، باروی شهر ری، برج نقاره خانه و ...
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی ، کلاه و عینک آفتابی،آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی.
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین: 1.5 الی 2 ساعت.
2- پیاده روی در حد شهر گردی جهت بازدید از بناهای تاریخی است. 
3- پیاده روی نقاره خانه اختیاری است.
4- مجموع پیاده روی ها در حدود 5/1 تا 2 ساعت و جزو تورهای سبک محسوب شده، هر فرد با هر نوع توانایی به راحتی می تواند در این برنامه شرکت کند.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید