clear

تور زمینی باکو آذربایجان بهار 99

تور باکو آذربایجان

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 750,000 تومان
تاریخ حرکت: 03 خرداد 1399
بازدید: 6259

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از بافت قدیمی شهر باکو یا ایچری شهر، بازدید از قلعه دختر، بلوار ساحلی باکو، برج های شعله، مرکز فرهنگی حیدرعلی اف، بازدید از کاخ شروان شاه و...

 

چرا سفر به نگین آذربایجان را پیشنهاد می کنیم؟

  • شهر باکو، پایتخت و بزرگترین شهر و بندر آذربایجان و خواهرخوانده تبریز خودمان است. گردش در باکو حسی عجیب و دوست داشتنی را منتقل می کند، گویی در بخشی مهم از تاریخ ایران  قدم می زنیم. می توانید چشمانتان را ببندید تا جنگ های نادرشاه با دولت عثمانی در ذهنتان نقش ببندد و یا سایه ی قدرت حکومت صفوی را در ذهن، متصور شوید.
  • برج های شعله باکو؛ سه ساختمان بلند هستند که طراحی آن ها شبیه به شعله های آتش است و جزو زیباترین آسمان خراش های دنیا محسوب می شوند، این برج ها از بلندترین ساختمان های باکو هستند.
  • مرکز حیدر علی اف؛ سازه ای زیبا و شکوهمند است و یکی از مهم ترین و پربازدیدترین دیدنی های باکو محسوب می شود. این ساختمان در واقع مجموعه ای از موزه ها و گالری های مختلف است که در قسمت عمده خود به ارایه اطلاعاتی درباره حیدر علیف، رهبر ملی جمهوری آذربایجان می پردازد.
  • کاخ شروانشاه؛ این کاخ متعلق به قرن پانزدهم میلادی است و به عنوان یکی از مرواریدهای معماری آذربایجان شناخته می شود. این کاخ در کنار برج میدن از اهمیت بسیاری برای باکو و گردشگران این شهر برخوردار است. خوب است بدانید این کاخ از جمله میرات ثبت شده جهانی یونسکو است.
  • باکو شهر زیبایی است که مراکز خرید لوکس و بزرگ را در کنار بازارها و مغازه‌های کوچک قدیمی، ترکیب کرده است. در این شهر از آخرین محصولات مد گرفته تا صنایع دستی و اشیای عتیقه را به راحتی می‌توانید پیدا کنید. البته سوغات سنتی باکو طرفداران بیشتری در میان گردشگران دارند.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور شش و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت حرکت عصر روز سوم خرداد و بازگشت نهم خرداد
تاریخ برگشت 1399-03-09
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت 4 شب اقامت در هتل 4 ستاره
نوع وسیله نقلیه اتوبوس 25 نفره
وعده های غذایی 4 صبحانه، 1ناهار در حین گشت
برنامه سفر

حرکت شب شنبه: ( 3خرداد )

 
صبحانه : -
ناهار : -
شام : گردشگر
اقامت : اتوبوس
برنامه سفر در این روز : حرکت حدود عصر از کرج به طرف اردبیل و مرز بیله سوار 13 ساعت طی مسیر بصورت شبانه تا مرز

روز یکشنبه: (4 خرداد )

 
صبحانه : گردشگر
ناهار : گردشگر
شام : گردشگر
اقامت : هتل
برنامه سفر در این روز : صبح هنگام رسیدن به مرز، انجام مراحل مرزی و ورود به کشور آذربایجان (هزینه عوارض خروج بعهده گردشگر). بعد از مرز تا شهر باکو ترانسفر با میدل باس های 30 نفره آذربایجانی خواهد بود. رسیدن به باکو تا ظهر، حرکت به سمت هتل و استقرار در هتل و زمان آزاد در اختیار همسفران جهت گشت در شهر.

روز دوشنبه: ( 5 خرداد )

 
صبحانه : البرزمن-هتل
ناهار : البرزمن
شام : گردشگر
اقامت :  هتل
برنامه سفر در این روز : گشت شهری همراه با گروه، بازدید از بافت قدیم ایچری شهر،  بازدید از مجموعه فرهنگی حیدرعلی اف، بلوار ساحلی، برج های شعله ، میدان فانتین،  قلعه دختر، کاخ شیروان شاه، صرف ناهار و بعدازظهر زمان آزاد در اختیار همسفران.

روز سه شنبه: ( 6 خرداد ) گشت اختیاری

 
صبحانه : البرزمن-هتل
ناهار : گردشگر
شام : گردشگر
اقامت : هتل
برنامه سفر در این روز : زمان آزاد در اختیار همسفران جهت خرید و گشت آپشنال.

برنامه پیشنهادی: گشت در پارک ملی قبوستان (سنگ نگاره های تاریخی دستکند در منطقه ای تپه ای و کوهستانی و بازدید از گل افشان های منطقه ) صرف ناهار و بعدازظهر زمان آزاد در اختیار همسفران.
هزینه این گشت مجزا و به عهده گردشگر می باشد.
وعده ناهار در هزینه گشت لحاظ میشود.

روز چهارشنبه : (7 خرداد )

 
صبحانه : البرزمن-هتل
ناهار : گردشگر
شام : گردشگر
اقامت : هتل
برنامه سفر در این روز : زمان آزاد در اختیار همسفران جهت گشت و خرید.

روز پنج شنبه (8 خرداد)

 
صبحانه : البرزمن-هتل
ناهار : گردشگر
شام : گردشگر
اقامت : اتوبوس
برنامه سفر در این روز : صرف صبحانه، جمع آوری وسایل و تحویل اتاق ها، حرکت به سمت مرز و ایران.

روز جمعه (9 خرداد)

 
صبحانه : -
ناهار : -
شام : -
اقامت : -
برنامه سفر در این روز : صبح هنگام رسیدن به کرج و پایان سفر.
وسایل مورد نیاز
گذرنامه (پاسپورت) با حداقل 6 ماه اعتبار- فیش پرداخت عوارض خروج (هزینه عوارض خروج بر عهده مسافرین میباشد - مسولیت ممنوعیت خروج، ممنوعیت ورود و... بعهده مسافر میباشد)، ارز مورد نیاز، در نظر داشتن وعده های غذایی که بعهده خود مسافر میباشد (یک شام و صبحانه داخل مسیر،سایر وعده های غذایی آنجا قابل تهیه است)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، لوازم بهداشتی فردی، لباس گرم  (سویشرت یا گرمکن)، شارژر موبایل و دوربین، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی داخل چمدان کوچک.
سایر توضیحات
 

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 17 ساعت ( بدون احتساب توقف ها ) می باشد.
2- هزینه تور 750000 تومان + 235 دلار میباشد.
3- وسیله نقلیه تا مرز اتوبوس  25 نفره ایرانی و از مرز تا هتل، میدل باس 30 نفره آذری می باشد.
4- با توجه به ازدحام جمعیت در مرز در ایام نوروز، بین 2 تا 7 ساعت احتمال توقف در مرز وجود دارد.
5- هزینه عوارض خروج بر عهده مسافرین میباشد .
6- مسولیت ممنوعیت خروج، ممنوعیت ورود و... بعهده مسافر میباشد.
7- گذرنامه (پاسپورت) باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
8- ورودیه کاخ شیروانشاه و مجموعه حیدر علی اف به عهده تور می باشد.
9- گشت پارک ملی قبوستان اختیاری می باشد و هزینه به صورت جدا محاسبه میگردد.
10- با توجه به پیاده روی های روزانه جهت گشت ها لباس و کفش مناسب پیاده روی همراه داشته باشید.
11- پیاده روی ها سبک و در حد شهرگردی می باشد و افراد با هر نوع توانایی جسمانی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
12- در این برنامه از همراهی کودکان زیر سه سال معذوریم.
13- همراه داشتن لباس مناسب فصل و کوله یک روزه به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
14- در تورهای چند روزه امکان جابجایی برنامه گشت ها بر اساس صلاحدید لیدر وجود دارد.
15- خدمات دیگر تور شامل  ویزا، وروردیه ها، همراهی راهنما از ابتدا تا انتهای سفر ، بیمه مسافرتی، رفت و برگشت با اتوبوس 25 نفره ایرانی تا مرز و ترنسفر مرزی تا هتل با میدل باس آذری میباشد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید