clear

تور آبشار لاتون اردیبهشت 99

تور آبشار لاتون

نوع تور: تورهای طبیعتگردی
قیمت: 485,000 تومان
تاریخ حرکت: 10 ارديبهشت 1399
بازدید: 4520

جاذبه های مورد بازدید:

جنگل های زیبای هیرکانی و اقامت در کلبه های چوبی با منظره زیبای قله اسپیناس، تماشای بلندترین آبشار ایران، طبیعت بکر منطقه و ...

 

چرا تماشای بلندترین آبشار گیلان را پیشنهاد می کنیم؟

  • آرامش شاید تنها یکی از اتفاقاتی است که هنگامی که در طبیعت هستیم تجربه می کنیم. جلوه های زیبای آفرینش فرصتی برای دور شدن از روزمرگی ها برای ما به وجود می آورند و انرژی دوباره ای برای از سر گرفتن  زندگی در ما ایجاد می کنند.
  • باز هم می خواهیم به تماشای شاهکاری برویم که در قالب یک آبشار در قلب کوه ها جا خوش کرده است و موسیقی دلنوازی را با آب می نوازد ...
  • مسیر رسیدن به آبشار لاتون یکی از مسیرهای پیاده روی چشم نواز است که شاید خستگی در آن کمتر احساس شود.
  • در مسیر آبشار از دامنه ی کوهستانی می گذریم و به قلب جنگلی سر سبز می زنیم. برای رسیدن به این آبشار زیبا مسیری بس طولانی در پیش داریم؛ چیزی نزدیک به ۴ ساعت پیاده روی در دل جنگل و عبور از تپه های جنگلی پیش رویمان است.
  • آبشاری که با ۱۰۵ متر ارتفاع لقب بلندترین آبشار استان گیلان را یدک می‌کشد و از دامنه‌های شرقی کوه اسپیناس سرچشمه می‌گیرد و به رودخانه لوندویل می‌رسد. این رودخانه به سمت کوته کومه حرکت کرده و در پایان به دریای خزر می‌پیوندد.
  • بهار، تابستان و پاییز جنگل‌های این منطقه زیبایی مثال زدنی‌ دارد، اما اگر شرایط آب و هوایی را هم در نظر بگیریم، بهترین فصل برای سفر به آبشار لاتون نیمه اول بهار و اردیبهشت است که آب و هوای منطقه معتدل بوده و رطوبتِ کمتر به شما کمک خواهد کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور دو و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت بیست و سه دهم اردیبهشت و بازگشت ساعت بیست و سه دوازدهم اردیبهشت ماه
تاریخ برگشت 1399-02-12
مبدا حرکت کرج -میدان شهید آجورلو ( سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت یک شب اقامت در کلبه های چوبی جنگلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس وی آی پی 32نفره
وعده های غذایی دو وعده صبحانه - یک وعده نهار - یک وعده شام - پذیرایی میان وعده
برنامه سفر

شب حرکت:

حرکت ساعت 23 شب به سمت استان گیلان و استراحت شبانه در اتوبوس

روز اول:

صبح هنگام رسیدن به روستای کوته کومه، صرف صبحانه، 1 ساعت نیسان سواری تا نزدیکی اقامتگاه، پیاده روی حدود 45 دقیقه ای تا کلبه (توجه داشته باشید که در این بخش از مسیر حمل کوله و وسایل شخصی توسط خود گردشگر انجام می گیرد) رسیدن به کلبه ها، کمی استراحت و حرکت به سمت آبشار لاتون (پیاده روی در شیب و مسیرهای جنگلی حدود 3 ساعت)، صرف ناهار در طبیعت، بازدید از آبشار زیبای لاتون و برگشت به سمت اقامتگاه، شب نشینی دور آتش و صرف شام و ...

روز دوم:

پیاده روی تا اتوبوس حدود 4-5 ساعت می باشد (در مسیرهای جنگلی و غالبا در سراشیبی با شیب های متوسط و کم، حمل وسیله ها توسط نیسان انجام می گیرد) رسیدن به اتوبوس، صرف ناهار در مسیر و برگشت به سمت کرج


وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، وعده ناهار سبک (روز اول)، لباس گرم، کفش مناسب پیاده روی، کیسه خواب، پانچو، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، ظروف شخصی (بشقاب و قاشق)، دمپایی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 7 ساعت (با احتساب توقف ها) می باشد.
2- با توجه به پیاده روی های روزانه ( روز اول حدود 3 ساعت و روز دوم حدود 4 ساعت) لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعتگردی همراه داشته باشید.
3- این برنامه جزو تورهای با درجه سختی می باشد و شرکت کنندگان آمادگی بدنی برای پیاده روی داشته باشند.
4- در نظر داشتن وعده نهار روز اول که بر عهده به گردشگر است.
5- همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید