clear
× سفرنامه و تصاویر تورهای بهار 93

سفرنامه تور الموت و دریاچه اوان مورخ 93/2/19

• raga
  • نویسنده مطلب
  • آفلاین
  • مدیر بخش
  • مدیر بخش
  • با هم به شنیدن موسیقی طبیعت بنشینیم
بیشتر
6 سال 4 ماه گذشته - 6 سال 4 ماه گذشته #880 توسط raga
raga ایجاد شده در موضوع: سفرنامه تور الموت و دریاچه اوان مورخ 93/2/19
سفرنامه تور الموت و دریاچه اوان
مورخ جمعه 93/2/19
راهنمای تور:شهام نخبه زعیم

در يك روز صبح بهاري و طبق هفته هاي قبل برنامه سفر داشتيم و اون روز قرار شده بود به الموت بريم جايي كه با قرار گيري خواص جغرافياييش تو رشته كوه البرز مركزي و هم چنين دسترسي مشكل به منطقه بسيار بكر هست و زيستگاه جانداران مختلفي از انواع پرنده گان و پستانداران و خزندگان و ... و همينطور با وجود قلعه حسن صباح و درياچه زيباي اوان كه شهرت ويژه اي به منطقه داده اند بريم. !29

ساعت حركت ما 6 صبح بود كه تقريباً از 15 دقيقه قبل در محل بودم و كم كم دوستان و همسفرانمون ميامدند . بعد از رسيدن ماشين و تعويض لاستيك پنچر شده راهي سفر شديم . البته نا گفته نماند كه دو نفر از همسفرانمون با ارسال پيام بهم گفتن كه نمي تونن بيان و ما هم ناچار بدون آنها رفتيم كه جاشون خيلي خالي بود. !30

در طول مسير ابتدا وارد اتوبان قزوين شديم من ابتدا خودم و راننده رو معرفي كردم و مختصري در مورد سفر گفتم و برنامه هايي كه داشتيم ( يو هووو ) !40

حدود 40 دقيقه بعد به رستوران رسيديم ، جايي كه قرار بود صبحانه رو بخوريم . بعد از صرف صبحانه لذيذ راهي ادامه مسير شديم و طبق قرار قبلي وقت معارفه شد كه البته اينبار با كمي الحاقات و اصلاحات صورت گرفت !1

وقتي وارد مسير الموت شديم و پس از طي حدود 10 دقيقه كم كم سيماي اطراف از بزرگراه و ماشين ها و شلوغي تغيير پيدا ميكرد و جاي اونو مناظر زيباي كوهستان و سكوت ميگرفت. !37

نسيم ملايم صبحگاهي ، رنگ آميزي بهاري كوهستان هاي اطراف ، طراوت و شادابي و به همسفرانمون هديه ميداد.
در حال تماشاي مناظر و گوش دادن به موسيقي تقريباً ٢ ساعتي رفتيم تا جايي بايستيم هم يه هوايي تازه كنيم و هم ملزومات سفري و بخريم . بعد از خريد آب و ميان وعده براي همسفرانمون راهي شديم و در راه من توضيحاتي و در خصوص فرقه اسماعيليه و حسن صباح دادم و همينطور در خصوص طبيعت الموت .

بعد توضيحات و كمي استراحت نوبت به جمعه بازار البرز من رسيد كه طبق معمول با هيجان و شور و نشاط محصولات معرفي ميشدند ، مخصوصاً كه با توجه به استقبال مسافرهاي قديمي مراسم جادويي به همراه دستمال سر جادويي هم انجام شد :-))))

اول روستاي گازرخان توقفي كرديم و با چايي از همسفرانمون پذيرايي صورت گرفت و برخی از دوستان خوش ذوق مشغول عكاسي از دره زیبایی که در کنارمون قرار داشت، شدند. !60

وقتي به ابتداي مسير پياده روي قلعه رسيديم ماشينمون يه جاي مطمئن توقف كرد و ما هم راهي سفر شديم.

نا گفته نماند قرار بود كه نهارو داخل قلعه بخوريم كه با توافق همسفرانمون قرار گذاشتيم مسير برگشت وقتي كنار درياچه رفتيم، كه البته من گفتم در اينصورت ممكنه نهار كمي دير بشه و همه پذيرفتند. !53

بعد از طي 45 دقيقه پياده روي به قلعه رسيديم و شيب تند و مسير دسترسي نسبتاً دشوار قلعه به ما نشون ميداد كه حسن صباح جاي مناسبي و براي قلعه خودش انتخاب كرده :-)

وقتي وارد قلعه شديم من توضيحاتي در مورد قلعه دادم و بچه ها مشغول عكس گرفتن شدن . و در همونجا بود که يك گونه خزنده به نام آگاماي قفقازي زيبا ديديم و من در موردش به دوستانمون توضيحاتي دادم.

چشم انداز الموت از بالاي قلعه كم نظيره ! وجود رنگ سبز بهاري كوهستان در كنار شيرووني هاي قرمز رنگ ويلا ها و همينطور نسيمي كه مي وزيد دل هر بيننده اي رو جذب خودش ميكرد تا جايي كه بعد از يك ساعت توقف همچنان همسفرانمون خواهان ماندن بودند :-)

ولي خب زمان اجازه توقف بيشتر و به ما نمي داد و بايد آماده رفتن به درياچه اوان ميشديم.
وقتي به ماشينمون رسيديم ديديم كه راننده عزيزمون مشغول كمك به يكي از همكارانش هست كه ماشينش دچار نقص فني شده بود .
وقتي همه اومدن به سرعت راهي مسير درياچه اوان شديم با شكم هايي گرسنه :-)
وقتي به درياچه رسيديم همسفرانمون همه زيبايي درياچه رو تحسين ميگفتن و حضور گردشگران ديگر در منطقه گواه اين همه زيبايي بود . !23
من هم سريع رفتم تا يه جاي خوب پيدا كنم و سفره نهار و پهن كنيم تا بيشتر از اين گرسنه نشديم :-)))))
بعد از صرف نهار عده اي به استراحت كردن پرداختن و بعضي از همسفران با ذوقمون هم رفتن تا از درياچه عكس يادگاري بگيرن :D
بعضيا هم رفتن قايق سوااااررررري ( هورااااا )

بعد از حدود ٢ ساعت توقف در كنار درياچه وسایلو جمع كرديم و راه برگشت به كرج رو پيش گرفتيم :-)

تو مسير برگشت هم با كلي بازي و سرگرمي هم راه شديم . البته تو مسير ماشين دچار مشكل فني شد كه خدارو شكر مشكل خاصي نبود و با درايت راننده و همياري همسفرانمون آهسته و پيوسته ادامه مسير داديم و حدود ساعت ١٠:٣٠ شب همه صحيح و سالم به كرج رسيديم :-) !35
پيشنهاد ميكنم سفر الموت و حتماً تجربه كنيد ؛-)
به اميد ديدار .

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
آخرين ويرايش: 6 سال 4 ماه گذشته توسط alborzAD.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
6 سال 4 ماه گذشته #883 توسط سحر
سحر پاسخ به موضوع: پاسخ: سفرنامه تور الموت و دریاچه اوان مورخ 93/2/19
یه چیز برام جالب بود اینکه روز جمعه برای البرز من روز نقص فنی وسایل نقلیه اش بوده انگار همه با هم دست به یکی کرده بودن :lol: چونکه ماشین ما هم کم باد و نزدیک به پنچر بود...
اما با وجود همه ی این مسایل معلومه که خیلی خوش گذشته. دریاچه ی اوان و قلعه ی حسن صباح عالین. من خاطرات تلخ و شیرینی از اونجا دارم :whistle:
اتفاقاً اونجا مزاحم یه آگاما هم شدیم و ازش خواستیم باهامون یه عکس یادگاری بندازه مدارکشم موجوده !30
این کاربر یا کاربران از این مطلب تشکر کردند: raga, سمیه, اسدی

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

مدیران انجمن: شهامmishaadmin1