clear
× تصاویر و سفرنامه تورهای بهار 94

سفرنامه تور غار کتله خور و گنبد سلطانیه مورخ 94/1/8

  • raga
  • نویسنده مطلب
  • آفلاین
  • مدیر بخش
  • مدیر بخش
  • با هم به شنیدن موسیقی طبیعت بنشینیم
بیشتر
5 سال 7 ماه گذشته - 5 سال 7 ماه گذشته #1186 توسط raga
raga ایجاد شده در موضوع: سفرنامه تور غار کتله خور و گنبد سلطانیه مورخ 94/1/8
سفرنامه تور غار کتله خور و گنبد سلطانیه
مورخ 94/1/8
راهنما:سهیلا مقصودی

بسمه تعالی
در هشتمین صبحگاه از سال 1394 مثل همیشه مسافرای وقت شناس البرز من درمیدان سپاه حضور به هم رسوندندتا به اتفاق راهی شهر زیبا و دیدنی زنجان بشیم. که با کمی تاخیر آقای بیگدلی راننده کار درست البرز من و صبوری دوستان سفرآغاز شد . !55

در همون ابتدای مسیر با نوش جان کردن یک صبحانه زود هنگام ، دوستان برنامه معارفه رو با انرژی مضاعف به اجرا گذاشتند و به این طریق باب آشنایی بیشتر همسفران عزیزمون باز شد. !26
توی مسیربا کلی آهنگ های شاد و هنر نمایی دوستان خوش ذوق از کنار دشت زیبای قزوین عبور کردیم و بنده تا حدودی در مورد تاریخ و جایگاه این دشت و ایلخان مغول برای دوستان صحبت کردم .
با چشم به هم زدنی خودمون رو در کنار گنبد آجری شهر سلطانیه دیدیم . که گفته میشه بعد از گنبد سنتا ماری در ایتالیا و ایاصوفیه در ترکیه از نظر بلندی سومین گنبد آجری دنیاست .


زیبایی و ابهت گنبد به حدی بود که دوستان رو به گرفتن عکس هایی یادگاری گروهی و سلفی وامیداشت .
خیلی زود به همراه دوستان وارد فضای زیبای داخل گنبد خانه شدیم و به همراه آقای درویش راهنمای قابل مجموعه سلطانیه از گوشه و کنار این شاهکار معماری عصر ایلخانی بازدید کردیم . علاقه و پیگیری دوستان باعث شد کمی بیشتر از زمان مقرر رو برای بازدید از گنبد سلطانیه اختصاص بدیم

در ادامه برنامهو طبق قرار اینبار برای دیدار از شاهکار چند میلیون ساله طبیعت یعنی غار زیبای کتله خور تا حدود 7 کیلومتری گرماب پیش رفتیم .
به محض رسیدن کنار درب ورودی غار و تهیه بلیط دوستان برای خوردن ناهار در فضای جالب رستوران سنگی محیا شده در کنار غار آماده شدند و به محض اعلان شروع تایم بازید از بلندگو همگی پر انرژی و بشاش بصف آماده ورود به داخل غار بودند .
فضای داخل غار با چراغ های تعبیه شده در گوشه و کنار دیواره ها روشن شده بود و تا هفتصد متر ابتدای ورودی به دلیل تعریض دهانه غار تمام شگفتی های طبیعی از بین رفته بود . اما در ادامه مسیر استلاکتیت ها و استلاگمیت های آهکی یکی پس از دیگری شروع به خودنمایی کردند و بازدید کنندگانشون رو به حیرت واداشتند .همسفران البرز منی هم این فضا رو غنیمت شمردند و تا می تونستند با گرفتن عکس ، حضورشون رو در کنار این مواهب کم نظیر طبیعت به ثبت رسوندند .
بعد از اتمام زمان بازدید دوستان یک به یک کنار اتوبوس حاضر شدند و با نشستن در فضای دلچسب و زیبای کتله خور با یک چای دبش پذیرایی شدند . و بعد از کمی هنر نمایی با لبی خندان و دلی خوش عازم بازگشت به کرج شدیم
مسیر بازگشت هم با بازی و هنرنمایی دوستان و البته آقا حمید آقا زاده آقای بیگدلی که حقیقتا سنگ تموم گذاشت و در نهایت برتری تیم صداقت به تیم سلفی ها به پایان خودش رسید .
با تشکر از همه همسفران خوبم و همکار عزیزم آقا آرمان
و پایان هر سفر سرآغاز سفر دیگریست
با آرزوی دیدار مجدد دوستان در سفرهای آتی

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
آخرين ويرايش: 5 سال 7 ماه گذشته توسط raga.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

مدیران انجمن: admin1