clear

سفرنامه تور قلعه رودخان مورخ 97/4/14

8 ماه 2 هفته گذشته - 7 ماه 3 هفته گذشته #1945 توسط راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
سفرنامه تور قلعه رودخان
مورخ 97/4/14
راهنما: امیر گوهرشناس

قلعه رودخان، یکی از جاذبه های تاریخی-طبیعی استان گیلان هست که در جنوب فومن واقع شده.من بهمراه افشین مدهوش راهنمایان این تور بودیم.
طبق برنامه ریزی انجام شده ساعت حرکت،۵ صبح از مقابل دفتر شرکت اعلام شده بود. همسفران یکی یکی آمدند ولی بخاطر تاخیر یکی از دوستان ، دقایقی دیرتر حرکت کردیم. ساعت ۶:۴۰ برای صرف صبحانه در رستوران تالارشهر در نزدیکی شهر قزوین توقف کردیم. حدود ۱ ساعت بعد، بسمت استان گیلان حرکت کردیم .


حال نوبت آشنا شدن همسفران با یکدیگر بود، نام ، شغل ، علایق شخصی از جمله اطلاعاتی بود که دوستان برای معرفی خود بیان کردند. بعد از رد شدن از شهرهای منجیل و رودبار و امامزاده هاشم، در منطقه سراوان بسمت فومن تغییر مسیر دادیم. از شهر کوچک شفت گذشتیم و وارد جاده فرعی رودخان شدیم. بعد از گذشتن از پیچ و خمهای بسیار جاده به محوطه قلعه رودخان وارد شدیم. تمامی همسفران برای پیمایش پله های زیاد بسمت قلعه آماده شدند، ساعت ۱۱:۳۰ بود که حرکت خود را شروع کردیم. هوا گرم، هیچ ابری در آسمان نبود و فقط سایه درختان باعث میشد تا بتوانیم کمی از شلعه های آفتاب سوزان فرار کنیم. درختان انبوه، موسیقی آب، آواز پرندگان، حس خوب همسفران تمام اینها انرژی بخش گروه ما برای بالا رفتن بود.


مسیر قلعه رودخان حدود ۱۰۰۰ پله دارد که برای رسیدن به آن باید استراحت منظم در طول مسیر داشت، در مسیر کافه های زیادی وجود دارد که با نوشیدنی و خوراکی های مختلف پذیرای مسافران هستند.گرمای هوا و رطوبت زیاد باعث شد تا تعدادی از دوستان از ادامه مسیر منصرف شوند.حدود ساعت ۱:۳۰ بهمراه ۱۲ نفر از همسفران به قلعه رسیدیم، شروع به بازدید از قلعه کردیم، برج و باروها، اتاقهای دیدبانی ، چشمه از جمله قسمتهای مختلف قلعه هستند.در قسمتی از قلعه که سایه بود با دوستان برای صرف نهار نشستیم .

دقاقی استراحت کردیم و ساعت ۳:۵۰ برای برگشتن بسمت پایین آماده شدیم.در برگشت سرعتمان بیشتر بود و زمان خیلی کمتری از وقتمان را گرفت. ساعت ۴:۱۵ همراه اولین نفرات به اتوبوس رسیدیم و منتظر بقیه دوستان شدیم. طبق برنامه اعلام شده قرار بود تا ساعت ۴:۳۰ تمام همسفران در ماشین حضور داشته باشند ، اما دیر آمدن دوستان تاخیر بسیار زیادی در برنامه ایجاد کرد به طوریکه آخرین نفرات ساعت ۵:۵۰ به ماشین رسیدند.
در راه پایین آمدن شخصی زمین خورده بود و به یکی از دوستان ما برخورد کرده بود که باعث ناراحتی در ناحیه مچ پا شده بود و نیاز به استراحت در بین راه پیدا کرده بود.در نهایت با جمع شدن تمام همسفران در اتوبوس ، برگشت را بسمت کرج شروع کردیم. در راه برگشت با توضیحاتی در مورد راه و سفر و خصوصیات سفر با مسافران صحبت کردم و بعد از آن با اجرای بازی و سرگرمی گروهی، لحظات شادی را سپری کردیم.
ساعت ۱۲ شب بود که به همان محل سوار شدن رسیدیم و با خداحافظی از همسفران و خاطراتی جدید این سفر هم به پایان رسید.

#سفر_پایان_ندارد
امیر گوهرشناس مقدم

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

زمان ایجاد صفحه: 0.202 ثانیه
حق کپی رایت محفوظ برای البرزمن و بهینه شده با : Kunena Forum