clear
× تصاویر و سفرنامه تورهای زمستان 94

سفرنامه تور ری گردی مورخ 94/10/25

  • raga
  • نویسنده مطلب
  • آفلاین
  • مدیر بخش
  • مدیر بخش
  • با هم به شنیدن موسیقی طبیعت بنشینیم
بیشتر
4 سال 4 ماه گذشته - 4 سال 4 ماه گذشته #1440 توسط raga
raga ایجاد شده در موضوع: سفرنامه تور ری گردی مورخ 94/10/25
سفرنامه تور ری گردی
مورخ 94/10/25
راهنما: وحید شعبانیصبح روز جمعه است و می خواهیم رهسپار سرزمین ری شویم . با کمی کش و قوس از خواب بیدار می شویم و به سمت میدان سپاه وعده گاه همیشگیمان می رویم . همه آمده اند . آقای کشاورز ماشین را روشن کزده و به سمت ری حرکت می کنیم . البته بماند که گفتن نام ری کمی برایم سخت است و از بچگی عادت کرده ام بگویم .. شابدوالعظیم.. خلاصه .. یکی از مسافران را هم در میانه راه سوار می کنیم و وارد شهر کهن ری می شویم . اولین منزلگاهمان برج معروف طغرل است

آقای قنبری متصدی برج که از یادگاران دوران دفاع مقدس می باشد با روی گشاده به استقبالمان می آید و کلی درباره برج طغرل برایمان حرف می زنددر اخر هم به همه مان تخم گل کرچک می دهد و با دعای خیر بدرقه مان می کند .

عجب نازنینی بود این آقای قنبری ... به محله صفائیه می رویم و چشمه علی در پیش چشمانمان نمودار می شود .لحظاتی کنار این چشمه باستانی و با صفا منزل می کنیم و از حکایات شهر ری و باروی قدیمی اش می شنویم .عکس می گیریم و آرام به آن سمت خیابان می رویم . در کنار ساختمانهای کارخانه قدیمی سیمان ری بقایای یک دژ دوران اشکانی به چشم می خورد با نام دژ رشکان .. پله های چوبی پر هیجانی دارد .از میان دوستان سرنگ به دستانمان می گذریم و به بالای تپه می رویم . از آن بالا هم شکوه قدیمی ری پیداست هم آلودگیه هوای امروزش .. عکس می گیریم و آنجا را به مقصد ابن بابویه آرامگاه جهان پهلوان تختی ترک می کنیم ..فاتحه ای بر این جهان پهلوان تاریخ ایران زمین می خوانیم و می رویم برای صرف ناهار ..
حالا ناهارمان خورده ایم و به سمت امین آباد در حرکتیم .. همسفرانمان کلی با این امین اباد شوخی می کنند و می خندیم .. بر بالای کوه معروف بی بی شهربانو آرامگاهی وجود دارد که منسوب به همسر امام حسین (ع) می باشد .همسفرانمان زیارتی می کنند و از آنجا دوباره حرکت می کنیم و اینبار مقصدمان یک مکان مرتفع و دنج است .. پله های چوبی را پشت سر می گذاریم و پس از گذر از کنار استودان های زرتشتی به کنار برج مهجور نقاره خانه که حدود هزار ساله شده است می رسیم ..باد دل انگیزی بر سرمان می خورد و کیفور می شویم ..
حالا دیگر موقع بازگشت است .. سوار بر ماشین در راه برگشت کلی بازی می کنیم و می خندیم و سرخوش سفر دیگری را با عمو محسن کاظمی و همسفران جان به پایان می رسانیم ..
تا دیگر بار و سفر بدرود ... !35

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
آخرين ويرايش: 4 سال 4 ماه گذشته توسط raga.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
4 سال 3 ماه گذشته #1447 توسط kia
kia پاسخ به موضوع: پاسخ: سفرنامه تور ری گردی مورخ 94/10/25
از آقای شعبانی لیدر محترم ممنونیم که با این سفر و روایتهای تاریخی ما رو آشنا ساختند و افتخار بزرگی بود برای ما که در جوار ایشان آرامگاه بزرگ مرد ایران جهان پهلوان تختی را زیارت کردن ....با سپاس و درود بسیار

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

مدیران انجمن: admin1