clear
× تصاویر و سفرنامه تورهای پاییز و زمستان 90

سفرنامه طالقان - ویژه میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز مورخ 90/10/15

  • raga
  • نویسنده مطلب
  • آفلاین
  • مدیر بخش
  • مدیر بخش
  • با هم به شنیدن موسیقی طبیعت بنشینیم
بیشتر
7 سال 10 ماه گذشته #363 توسط raga
raga ایجاد شده در موضوع: سفرنامه طالقان - ویژه میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز مورخ 90/10/15
دوستان البرزمن سلام
امروز با یک سفرنامه و یک خبر از گردشگری استان البرز در خدمت شما هستیم
نام تور: تور سازمانی طالقان - اداره میراث فرهنگی ویژه معرفی استان البرز به دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان
مجری برگزاری: گروه طبیعت گردی البرزمن
راهنمای تور : پویا ملاحسنی
تاریخ برگزاری: 90/10/15 پنجشنبه
مبدا حرکت: چهارراه مصباح از درب اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری

متن خبر تور: با آغاز طرح توسعه گردشگری استان البرز، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در فاز اول طرح اقدام به معرفی جاذبه ها و پتانسیل های گردشگری استان، به دفاتر خدمات گردشگری البرز نموده است.
اولین برنامه طرح توسعه گردشگری استان با همکاری مستقیم پرتال جامع اطلاع رسانی استان البرز و گروه طبیعت گردی البرزمن بعنوان مجری برگزاری تورهای البرزگردی در روز پنجشنبه مورخ 90/10/15 در منطقه طالقان(مسیر روستاهای جوستان، گیلیرد و منزل آیت اله طالقانی و سد طالقان) با حضور مدیران آژانس های استان البرز اجرا گردید.

هدف از اجرای این طرح معرفی پتانسیل های بالفعل و بالقوه استان و کمک به ارتقا و توسعه این قابلیت ها توسط فعالان این عرصه می باشد.

با توجه به نقش مهم اقتصادی فعالیت های گردشگری و جهانگردی در جامعه و همچنین جایگاه استان البرز بعنوان یک قطب شاخص در میان استان های دیگر، امید آن می رود که این طرح باعث رونق و توسعه صنعت گردشگری گردد.

اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز در نظر دارد با برگزاری این سری برنامه ها بصورت منظم و تخصصی به افزایش توان اجرایی آژانس های استان البرز جهت معرفی هر چه بهتر و بیشتر استان به مردم کمک نماید.
سفرنامه تور:
خب این تور از نوع تورهای سازمانی و از جهاتی خاص و متفاوت بود. چراکه این تور برای مدیران آژانس های استان البرز برگزار شد و هدف معرفی پتانسیل های گردشگری منطقه طالقان بود.
برنامه ساعت 9 از جلوی درب اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز شروع شد. پویا مثل همیشه شروع به صحبت کرد و برنامه آشنایی دوستان با سایر برنامه کمی تفاوت داشت از این جهت که خود مسافرها دست اندر کار گردشگری بودن و بیشتر برنامه ها و سوابق کاری خودشون در زمینه گردشگری رو معرفی می کردن. از سوی میراث فرهنگی هم آقای خلج بعنوان متولی این برنامه حضور داشتن و در مورد برنامه و چرایی برگزاری آن صحبت هایی کردن.
در ابتدای جاده طالقان توقف کوتاهی داشتیم و پویا با صحبت های خوب و همیشگی خودش در مورد سرزمین طالقان توضیحاتی داد و پذیرایی گرم از مسافرها گرمابخش این قسمت تور بود
در طالقان هم آقای فهیمی مدیر میراث فرهنگی شهرستان طالقان به جمع ما پیوست و هماهنگی های لازم توسط ایشان صورت گرفت.
در ابتدا بازدید کوتاهی از روستای جوستان و سپس امامزاده هارون داشتیم. مسیر بعدی بازدید از روستای گیلیرد و منزل آیت اله طالقانی بود، که برای همه دوستان قابل توجه بود.
برای مسیرهای بازدیدی بعدی تور، آشنایی با اماکن اقامتی و پذیرایی شهرستان طالقان در نظر گرفته شد و از چند مرکز بازدید صورت گرفت.
در حدود ساعت 14 از مسافرها در رستوران پذیرایی صورت گرفت و نهایتا در ساعت 17 این برنامه به پایان رسید.
امید آن داریم این برنامه به بالندگی و ارتقا قابلیت های گردشگری استان منجر گردد.

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.