clear
× تصاویر و سفرنامه تورهای تابستان 93

سفرنامه تور شهرستانک مورخ 93/5/30

  • raga
  • نویسنده مطلب
  • آفلاین
  • مدیر بخش
  • مدیر بخش
  • با هم به شنیدن موسیقی طبیعت بنشینیم
بیشتر
6 سال 3 ماه گذشته - 6 سال 3 ماه گذشته #1038 توسط raga
raga ایجاد شده در موضوع: سفرنامه تور شهرستانک مورخ 93/5/30
سفرنامه تور شهرستانک
مورخ 93/5/30
راهنمای تور: شهام نخبه زعیم

اين را به تجربه فهميده ام: بهترين راه براي اينكه بفهميد كسي را دوست داريد يا از او متنفر هستيد ، اين است كه همراه با او سفر كنيد . ( مارك تواين )

این هفته پنج شنبه سفری به ییلاق شهرستانك داشتيم جايي كه در روزگاراني شكارگاه شاهان قاجار بوده كه الان سراسر تبديل شده به باغها و خانه هاي روستايي و بعضاً ويلا هايي كه در فصل گرما پذيراي صاحبانشون هستند.صبح بعد از حركتمون وارد جاده چالوس شديم و همسفرامون خودشونو معرفي كردن و من هم تو مسير توضيحاتي در خصوص جاده چالوس به بچه ها دادم.


تو مسير روستاي شهرستانك يه جاي خيلي خوب كنار رودخانه واستاديم تا صبحانه بخوريم. پنير، گردو ، خرما و .... تنها بخشي از صبحانه بچه ها بود !30

اول روستا وسايلمون رو جمع كردیم و پیاده روی در میان کوچه باغ های شهرستانک آغاز شد، تا انتهای مسیر به جایی برسیم که زماني كاخي زيبا داشته ولي الان تنها ديوارهاي مخروبه اي از اون كاخ باقي مونده. !21


باغهاي شهرستانك بيشتر آلبالو داره ولي لابه لاي درختان آلبالو ميوه هاي ديگه اي نظير گردو و سيب و گلابي و ... هم به چشم ميخوره.


وقتي رسيديم كنار محوطه كاخ زير انداز رو پهن كرديم و وسايلمون رو گذاشتيم و بعد كمي استراحت همگي رفتيم تا از اين بناي به جا مونده بازديد كنيم.


بنا شامل دو بخش بيروني و اندروني هست كه ما بازديدمون رو از بخش بيروني شروع كرديم جايي كه زماني محل استراحت خدمه شاه بود. و با گذر از بخش بيروني و اندكي كوه نوردي وارد بخش اندروني شديم و اونجا عكس يادگاري گرفتيم.بعد از بنا خارج شدیم و به محل اتراقمون برگشتیم، من هم با كمك چند نفر از بچه ها آتيش و بر پا كرديم و بعد از نهار چايي آلبالويي خورديم بيا و ببين. ,و کلی هم بازی گروهی
کردیم!32

بعدشم رفتيم کنار رودخانه و حسابي آب بازي كرديم، طول رودخانه رو تا آبشار بالا رفتيم که كلي خوش گذشت.وقتي برگشتيم بعضي از بچه ها وسطي بازي كردن و منم يه چايي گذاشتم اين بار با كمي تغيير كه توش پونه هم اضافه كردم كه بين بچه ها چايي شله قلم كار نام گرفت !40موقع برگشت هم ماهان توقف كوتاهي داشتيم و بيشتر بچه ها با بستني دهاتي و ليموناد از خودشون پذيرايي كردند.
از خانوم شکری هم بابت همراهيش تو اين سفر تشكر ميكنم.
اميدوارم خيلي زود همتون رو ببينم. !24

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
آخرين ويرايش: 6 سال 3 ماه گذشته توسط alborzAD.
این کاربر یا کاربران از این مطلب تشکر کردند: سمیه, لادن, mahya_jrd

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
6 سال 3 ماه گذشته - 6 سال 3 ماه گذشته #1041 توسط mahya_jrd
mahya_jrd پاسخ به موضوع: پاسخ: سفرنامه تور شهرستانک مورخ 93/5/30
واقعا فوق العاده بود! !40
ممنون از همگی به خصوص لیدر وکمک لیدر عزیز :woohoo:
!30
آخرين ويرايش: 6 سال 3 ماه گذشته توسط mahya_jrd.
این کاربر یا کاربران از این مطلب تشکر کردند: alborzAD, لادن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

مدیران انجمن: شهامmishaسهیلadmin1