یکشنبه, 08 دی 1398 ساعت 06:50

تنگه بوچیر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تنگه بوچیر یکی از شگفت‌انگیز‌ترین و زیبا‌ترین تنگه ‌های ایران می باشد که در شرق شهرستان پارسیان از استان هرمزگان است و یکی از جاذبه های طبیعی آن به شمار می رود که پر از چالش می باشد.

تنگه بوچیر در واقع شکافی در دل کوه است که برای ورود به تنگه باید ابتدا وارد محدوده آبی عمیقی شوید که برخی عمق آن را بیش از ۸۰۰ متر تخمین زده اند. چشمه که منبع اصلی آب جاری تنگه است، در انتهای غار و یا شکاف قرار دارد. این شکاف ۱۰۰۰ متری، دارای فراز و فرودهای زیادی است که طی مسیر را دشوار می نماید. در انتهای تنگه می توان چشمه ای را دید که ۳۵ متر عمق دارد.برای تجریه این تنگه نباید ترس از ارتفاع داشته باشید چون فرود از آبشارهای چند ده متری و پرش در حوضچه های آب سرد و عمیق را تجربه  خواهید کرد.
آب این تنگه محل زندگی ماهی های دکتر فیش است.در انتهای تنگه تصاویر خیره کننده آب چک‌ها را خواهید دید که نمایی رویایی و بهشت گون به این منطقه داده و همین آب چک ها تامین کننده آب استخر طبیعی آن هستند و شنا کردن در آب سرد آن بعد از طی مسیری چالش برانگیز جزو لذت های است که منتظرتان خواهد بود.در تنگه بوچیر آب و سنگ در برخوردی هزاران ساله انواع جلوه‌‌های زیبای معماری طبیعت را ایجاد کرده‌ا‌ند، هر آبشار یا آبگیر با دیگری متفاوت است و هر کدام زیبایی خاص خود را دارد.
برای تجربه زیبایی های این تنگه حتما از راهنما آشنا و مسلط به این مسیر با تجربه و تسلط به فرود از سنگ استفاده کنید.برای سفر به این منطقه حتما استفاده از کفش مناسب و وت سوت و ابزارهای صخره نوردی ایمن توصیه می شود و قبل از سفر تمرین دست به سنگ مقدماتی را حتما تجربه کنید.

[zt_gallery dir="phocagallery/ostanha/hormozgan/bochir/" width="650" height="464" thumbwidth="200" thumbheight="143"][/zt_gallery]
خواندن 1039 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 دی 1398 ساعت 06:59
محتوای بیشتر در این بخش: جنگل حرا »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.